ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
WELLNESS & SPA - Interhotel 4 * Сандански
Interhotel 4 * Сандански

Редовен ценовник 2018

 

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион

 

Тип на соба

01.02.2018-31.01.2019

петок и сабота

недела - четврток

 

7+ ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

 DBL стандард

76

100

60

84

59

83

 DBL лукс

86

110

69

92

66

90

 SGL стандард*

60

72

48

60

46

58

 SGL лукс*

62

78

54

64

50

62

 STD стандард

124

148

100

122

96

120

 APP лукс

140

164

112

136

108

132

 APP фамилијарен

192

214

152

176

144

168

ДОПЛАТИ

 редовно легло - дете 4-11,99 г.

25

34

20

29

20

28

 доп. легло - дете 4-11,99 г. во соба

12

21

10

18

10

18

 доп. легло - дете 4-11,99 г. во std/app

0

8

0

8

0

8

 доп. легло - 12-15,99 - во соба/std/app

28

40

28

40

22

33

 доп. легло – возрасен - во std/app

28

40

28

40

22

33

 дете до 3,99 г

0

0

0

0

0

0

 

 Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
       Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
 *Само во Single собите цената е за еден возрасен и има можност само за сместување на едно дете 0-3,99 год. бесплатно

 

Легенда:
DBL - двокреветна соба,   APP – апартман,   STD – студио  SGL – еднокреветна соба
BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион ( појадок+вечера)

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување

Минимум

Максимум

 Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.

 

Цените се во за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса


НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во €, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд


СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)


УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
  За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.