LAST MINUTE
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
WELLNESS & SPA - Rimska Bania 3* - с. Бања
Rimska Bania 3* - с. Бања

Цени 05.03.2018 до 05.04.2018 г.

Цените се дадени за СОБА на ДЕН за сместување наведено во / /

сместување

Услуга

петок или сабота

петок и сабота

мин. 2 ноќи

недела-четврток

SGL

/1 лице/

НВ

54 

44

39 

DBL         

/2 лица/

НВ

84 

67

60 

STD         

/2 лица/

НВ

90 

72

65 

APP        

/2 лица/

НВ

98 

78

70 

APP lux 

/4 лица/

НВ

152 

125

112 

дополнителни легла /цена за лице на ден/      

возрасен

НВ

30 

24

21 

дете  4-12г.  во DBL, STD, APP lux

НВ

20 

16

14 

дете  4-12г.  во APP

НВ

11 

8

7 

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 мкд


DBL - двокреветна собаSGL - еднокреветна собаAPP - апартманSTD - студио;
HB полупансион

 

сместување

капацитет

SGL   

1

DBL   

2+1

STD   

2+1

APP 

2+1

APP lux / 2 спални/

4+2


Цените се во  на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок (BB);
 • Вечера (на сет мени или шведска маса, без пијалоци;
 • Бесплатно користење на СПА центаротод 09.00 до 20.30 ч.

два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С,

џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи,

Фитнес, релаксација област;

 • WiFi интернет низ хотелот;
 • Користење бебешко креветче и бебе столица(во ресторанот);
 • Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;
 • Туристички данок и ДДВ

 

Децата до 12 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен.

Деца до 4 г. на дополнителен кревет - бесплатно.

За деца до 12 г. не следуваат бањарки.

Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот. 

Цени 09.04.2018 до 30.06.2018 г.

Цените се дадени за СОБА на ДЕН за сместување наведено во / /

сместување

Услуга

петок или сабота

петок и сабота

мин. 2 ноќи

недела-четврток

SGL

/1 лице/

НВ

54 

40 

34

DBL         

/2 лица/

НВ

84 

62 

52

STD         

/2 лица/

НВ

90 

68 

58

APP        

/2 лица/

НВ

98 

73 

62

APP lux 

/4 лица/

НВ

152 

115 

98

дополнителни легла /цена за лице на ден/      

возрасен

НВ

30 

22 

19

дете  4-12г.  во DBL, STD, APP lux

НВ

20 

15 

12

дете  4-12г.  во APP

НВ

11 

8

7 

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 мкд


DBL - двокреветна собаSGL - еднокреветна собаAPP - апартманSTD - студио;
HB полупансион

 

сместување

капацитет

SGL   

1

DBL   

2+1

STD   

2+1

APP 

2+1

APP lux / 2 спални/

4+2


Цените се во  на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок (BB);
 • Вечера (на сет мени или шведска маса, без пијалоци;
 • Бесплатно користење на СПА центаротод 09.00 до 20.30 ч.

два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С,

џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи,

Фитнес, релаксација област;

 • WiFi интернет низ хотелот;
 • Користење бебешко креветче и бебе столица(во ресторанот);
 • Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;
 • Туристички данок и ДДВ

 

Децата до 12 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен.

Деца до 4 г. на дополнителен кревет - бесплатно.

За деца до 12 г. не следуваат бањарки.

Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот.

При рано сместување во случај на достапност: од 08.00-14.00 доплата 50% од цената на соба, При рано сместување пред 08.00 доплата 100% како цената за соба на ден.

Доцна одјавување на собата од 12.00-18.00 ч. 50% од цената на собата,
Доцна одјавување на собата по 18.00, 100% како цената за соба на ден.

Топки, тениски рекети и тениска машина - според ценовникот на хотелот.
За периодот 29.12.2017 - 01.01.2018 не важи ценовникот.

Хотелот го задржува правото да ги промени економските услови и да направи промени во соодветните цени.