WELLNESS & SPA - Ruskovets Spa 4* - Добриниште
Ruskovets Spa 4* - Добриниште

Цената е за СОБА на ден

сместување

капацитет

10.01 - 31.01.2018

01.03 - 31.03.2018

02.01 - 09.01.2018

01.02 - 28.02.2018

 

 

BB

HB

BB

HB

 APP Junior suite

2+1

 86

 106

 100

 118

 APP Senior suite

4+1

 128

 168

 146

 186

 APP Comfort Villa

4+1

 144

 186

 156

 196


Напомени !

 • Цените се во € се плаќа во денари 1€= 62 мкд
 • Туристичка такаса 0.80 лева на ден, се плаќа на рецепција
 • Цената во табелата е за редовни легла во собата на ден
 • Минимум престој 2 ноќевања
 • За користење SGL соба се плаќа 80% од DBL
 • Откажување резервација без глоба 10 дена пред датата
 • За ненавремено откажување глоба во износ 50% од првото ноќевање
 • За користење камин во Вила Фамилија Комфорт 10€за едно полнењеЦените се за СОБА на ден:

 • Сместување во избраниот тип на соби за соодветниот број ноќевања
 • Појадок во ресторанот Лаванда
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Бесплатен трансфер до ски патеките во Банско
 • Трансфер до ски патеките во Добриниште по претходна најава,
  (цена 4€возрасни и 2€ за деца над 6 години)
 • Топола ски гардероба
 • Клима и мини сеф во соба
 • Фитнес сала
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 30 ° С
 • Детски минерален базен со температура на водата од 33 ° С
 • СПА центар: 2 парни бањи - сол и ароматерапија,
 • На отворено џакузи со минерална вода за релаксација
 • ПаркингДоплати, попусти за деца:

 • Прво дете до 6 г. бесплатно,
 • Второ дете до 6 г. плаќа 10€на ден
 • Деца од 6-17,99 г. на дополнително легло плаќаат 50% од цената за возрасни
 • Доплата за второ детско креветче 6€на ден.

 

Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип со чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште - Банско 8 км.

Легенда

DBL - двокреветна соба
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
STD - студио
BB - ноќевање со појадок
HB - полупансион ( појадок и вечера )
FB - полн пансион ( појадок, ручек и вечера )
AI  - се вклучено (појадок, ручек, вечера, национални пијалоци)