ЗИМА 17/18
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ВИКЕНД 19-ТИ ЈАНУАРИ
ЕП Ракомет 2018
WELLNESS & SPA - Ruskovets Spa 4* - Добриниште
Ruskovets Spa 4* - Добриниште

http://www.ruskovets.com/


Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање, сончање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште - Банско 8 км.
 Ruskovets Resort 4*, Bansko area - Dobrinishte
http://www.ruskovets.com/
Type of accommodation 01.04.2017 - 30.06.2017
01.10.2017 - 30.11.2017
01.07.2017 - 30.09.2017
BB HB BB HB
Junior suite (цена за 2 лица) 55,58 € 75,20 € 67,57 € 86,10 €
Senior Suite (цена за 4 лица) 82,83 € 122,07 € 99,18 € 140,60 €
Villa Comfort Family (цена за 4 лица) 99,18 € 140,60 € 120,98 € 161,31 €
Минимален престој 2 ноќевања 2 ноќевања
Цената е дадена за соба на ноќ и вклучува
Ноќевање со појадок или полупансиони по соба на ноќ
Користење на внатрешен базен со минерална вода, детски базен
Користење на парна бања, кнеип патека, надворешно џакузи со минерална вода
Користење на паркинг, фитнес центар, детско катче
Дополнителни плаќања
Туристичка такса 0.45 еур по лице на ноќ (се плаќа во хотел)
Максимално сместување
Junior suite - 2 + 1 pax
Senior Suite - 4 + 1 pax
Villa Comfort Family - 4 + 1 pax
Попусти
Прво дете до 5.99 год се сместува Бесплатно
Второ дете до 5,99 год сместено во вила, плаќа 11 еур на ноќ
Дете од 7-14.99 год плаќа 14 еур (појадок) или 19 еур (полупансион
Возрасно лице на допол. легло 50% попуст