Thassos - Hotel Apartments Aloe - Skala Potamia
Hotel Apartments Aloe - Skala Potamia

10% попуст за целосна уплата до 15 Јануари

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа

Хотелот-апартманите Алое се наоѓаат на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружени со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите соби се свртени према градот и морето, а повеќето имаат и прекрасен поглед на истите. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Во самиот објект има можност за доплата за појадок и вечера.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен чие користење е вклучено во цената.

 

Период наем 1/3 студио 1/4
студио
25.05-01.06.18 7* 110 120
01.06-08.06.18 7* 150 160
08.06-15.06.18 7* 170 180
15.06-22.06.18 7* 190 210
22.0629.06.18 7* 220 250
29.06-08.07.18 9 520 540
08.07-17.07.18 9 620 650
17.07-26.07.18 9 620 650
26.0704.08.18 9 620 650
04.08-13.08.18 9 620 650
13.08-22.08.18 9 620 650
22.0831.08.18 9 540 580
31.0807.09.18 7* 190 210
07.09-14.09.18 7* 165 180
14.09-21.09.18 7* 135 160
21.09-28.09.18 7* 105 120

 Напомена:

 •   Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 •   Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 •   За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 •   Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 •   За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 •   Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 •   Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 •   Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
 •   Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 •   возрасни: 50 €
 •   деца од 2 до 12 години: 35 €
 •   деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата