Thassos - Liolios studios
Liolios studios

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на неполни 2 минути од плажа
Тип на студиа: Двокреветни и Трокреветни студиа.
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)

Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

 

- 20% попуст за термин 18.05- 25.05.2018

 

Liolios Studios & Apartments - Skala Potamia
(Golden Beach)

http://visit-thassos.com/businesses/628/liolios-studios-apartments

на неполни 2 минути од плажа

Цена по соба

Термин

Услуга

Студио 1/2 прв спрат

Студио 1/2+1
прв спрат

Апп 1/3+1
приземје

Студио 1/4 приземје

18.05-25.05.2018

7 ноќевања

79

89

95

105

25.05-01.06.2018

7 ноќевања

89

99

109

119

01.06-08.06.2018

7 ноќевања

159

169

185

195

08.06-15.06.2018

7 ноќевања

199

209

229

239

15.06-22.06.2018

7 ноќевања

259

269

299

309

22.06-29.06.2018

7 ноќевања

319

329

359

369

29.06-06.07.2018

7 ноќевања

359

369

409

419

06.07-13.07.2018

7 ноќевања

399

409

449

459

13.07-20.07.2018

7 ноќевања

439

449

489

499

20.07-27.07.2018

7 ноќевања

459

469

509

519

27.07-03.08.2018

7 ноќевања

459

469

509

519

03.08-10.08.2018

7 ноќевања

459

469

509

519

10.08-17.08.2018

7 ноќевања

459

469

509

519

17.08-24.08.2018

7 ноќевања

439

449

489

499

24.08-31.08.2018

7 ноќевања

389

399

429

439

31.08-07.09.2018

7 ноќевања

309

319

339

349

07.09-14.09.2018

7 ноќевања

259

269

285

295

14.09-21.09.2018

7 ноќевања

179

189

199

209

21.09-28.09.2018

7 ноќевања

99

109

109

119

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место 5еур на ден

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 50€ • Велес 50 € • Неготино 50€
• Удово 50€• Граничен премин 50€

  • Битола 55€ • Прилеп 55€ • Струга 55€
    • Охрид 55€ • Кичево 55€ • Ресен 55€
    • Штип 55€ • Радовиш 55€ • Струмица 55€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

GPS:40.708277, 24.758832