Thassos - Vila Barbara
Vila Barbara

Вила Барбара се наоѓа во Скала Потамиа, на околу 180м одалеченост од плажа. Вилата располага само со двокреветни и трокреветни студиа, модерно опремени со мини кујна со прибор за јадење и готвење, фрижидер, клима (со доплата 5еур на ден) сопствен тоалет, ТВ, балкон, интернет.

Во самиот двор на вилата има место за дружење, скара, паркинг и катче за деца. Во нејзина близина има супермаркет, рибен ресторан, таверни, барови.

Координати: 40.708652 24.757444

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

- 20% попуст за термин 18.05- 25.05.2018

 

Barbara Studios - Skala Potamia
http://www.barbara-studios.gr/
на 180 m од плажа Цена по соба
Термин Услуга Студио 1/2 Студио 1/3
08.06-15.06.2018 7 ноќевања 209 219
15.06-22.06.2018 7 ноќевања 269 279
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 328.9 338.9
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 369 379
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 409 419
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 449 459
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 469 479
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 469 479
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 469 479
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 469 479
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 449 459
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 399 409
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 319 329
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 269 279
14.09-21.09.2018 7 ноќевања 189 199
21.09-28.09.2018 7 ноќевања 109 119

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 50€ • Велес 50 € • Неготино 50€
• Удово 50€ • Граничен премин 50€
• Битола 55€ • Прилеп 55€ • Струга 55€
• Охрид 55€ • Кичево 55€• Ресен 55€
• Штип 55€ • Радовиш 55€ • Струмица 55€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

GPS:40.708652 24.757444