Hanioti - Vila Leontis
Vila Leontis

Leontis House – Hanioti

 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.02.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.03.2018

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 01.05.2018

 

Leontis се наоѓа во мирниот дел на Ханиоти на околу 80 m oд плажата. Поседува пространи и убаво уредени четворокреветни и петокреветни апартмани, како и петокреветни дуплекс апартмани, кои се наоѓаат на првиот и вториот кат. Секој има TV, клима, чие користење е вклучено во цената, кујна со садови и прибор според бројот на креветите и реновирано купатило, тераса со гарнитура за седење, интернет. Постелнината се менува еднаш во текот на престојот. Во близина има детско игралиште. Покрај куќата има уреден паркинг простор, кој се наплаќа 5 ЕУР на ден.

 ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 10 НОЌИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.07;

 

 

 

 

 

 

 

 

22.05

01.06

06.06

11.06

16.06

21.06

26.06

01.07

06.07

11.07

21.07;

15.08

20.08

25.08

30.08

04.09

09.09

19.09.

Тип

. -

. -

.-

-

. -

. -

. -

. -

. -

. -

26.07;

. -

. -

. -

. -

. -

. -

-

01.06

11.06

16.06

21.06

16.06

01.07

06.07

11.07

16.07

21.07

31.07;

25.08

30.08

04.09

09.09

14.09

19.09

 

29.09.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

05.08.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.08.

 

 

 

 

 

 

 

1/4 App

240

380

-

440

505

595

660

725

760

795

830

790

675

550

560

440

380

240

1/4+1 App

250

400

-

480

540

665

715

775

815

860

895

860

730

590

550

475

400

275

1/4+2 App

260

410

-

510

580

720

765

810

860

910

950

905

770

615

600

510

410

285

1/4 Duplex

250

400

-

445

515

595

655

715

755

795

835

795

680

665

560

480

380

260

1/5 Duplex

260

425

-

480

565

655

705

755

810

865

905

860

725

595

600

525

450

300

плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

  • Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч
  • за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови...)
  • дозволено е дете до 6 год да го дели креветот со родителите или 2 деца до 10 год да делат еден кревет
  • било какви промени за веќе потврдена резервација се наплаќаат 15 еур
  • По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица

(студио/апартман/дуплекс). ЗА ОВОЈ ОБЈЕКТ ИЗНОСОТ СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА, ПРИ РЕЗЕРВИРАЊЕ, И ИСТИОТ НЕ ПОДЛЕЖИ НА ПОПУСТ!