LAST MINUTE
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Paradiso Studios - Nikiti
Paradiso Studios - Nikiti
20% попуст за за целосна уплата до 28.12.2017
 
Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и  WiFi интернет во сите простории на хотелот.


„Paradise studios“ –Никити
Период ПП ценa по лице за студио 1/3
27.05-03.06.18 7 179,00 €
03.06-10.06.18 7 209,00 €
10.06-17.06.18 7 229,00 €
17.06-24.06.18 7 269,00 €
24.06-01.07.18 7 279,00 €
01.07-08.07.18 7 309,00 €
08.07-15.07.18 7 329,00 €
15.07-22.07.18 7 359,00 €
22.07-29.07.18 7 359,00 €
29.07-05.08.18 7 359,00 €
05.08-12.08.18 7 359,00 €
12.08-19.08.18 7 359,00 €
19.08-26.08.18 7 329,00 €
26.08-02.09.18 7 299,00 €
02.09-09.09.18 7 259,00 €
09.09-16.09.18 7 219,00 €
16.09-23.09.18 7 199,00 €
23.09-30.09.18 7 169,00 €

*ПП - Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

 
Напомена:

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)