ЗИМА 17/18
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ВИКЕНД 19-ТИ ЈАНУАРИ
ЕП Ракомет 2018
АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ - Солун & Паралиа & Метеори
Солун & Паралиа & Метеори

1 ден: 30.12.2017 год. Поаѓање за Солун од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 05.00 часот со туристички автобус. Пристигнување во Солун околу 10.00 часот, следува разгледување на градот со посета на Виа Игнација, црквата Св. Димитрија, Римскиот форум, Белата Кула...Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг по познатите улици Via Egnatia и Tsimitski, посета на еден од големите шопинг центри Cosmos Mediteranean ( можност да се искористат новогодишните попусти). Попладне поаѓање за Паралиа. Пристигнување и сместување во хотел. Слободна вечер. Ноќевање.

2 ден:  31.12.2017 год. Појадок. По појадокот следи целодневен факултативен излет до манастирската населба Метеори со посета на еден од многуте средновековни манастири подигнати на високи карпи. Попатна посета на Каламбака. Попладне враќање во Паралиа. Вечерта организирана факултативна свечена Новогодишна вечера во таверна со уметничка програма на грчки песни и танци и со специјалитети на грчката кујна. Дочек на Нова 2018 година. Ноќевање.

3 ден:  01.01.2018 год. Појадок. По појадокот следува слободно предпладне во Паралиа за шопинг. Околу пладне заминување за Македонија со попатна посета на водопадите во Воден. Посета на freeshop Богородица. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА: 69 евра (4.250 денари)

 

Во цената се пресметани следните услуги:

  • Превоз со туристички автобус на дадената релација
  • Сместување во хотел во Паралиа на база две ноќевања со појадок
  • Организиран шопинг во Солун и Космос
  • Разгледување на Солун
  • Посета на водопадите во Воден
  • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • Новогодишна вечера во таверна
  • Факултативен излет до Метеори 10 еур
  • Влезници за посетите
  • Патничко осигурување

 

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници.За секое лице потребен е поединечен биометриски пасош со минимум на важност од 3 месеци од денот на пристигнување назад;За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ