ЗИМА 17/18
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ВИКЕНД 19-ТИ ЈАНУАРИ
ЕП Ракомет 2018
Паралиа

ЦЕНОВНИК

 30.12 – 02.01.2018г.

139,00€ (8618 ден.)

 Аранжманот вклучува:
• 3 ноќевања по лице во двокреветна и трокреветна соба во Хотел Еrato и Paralia Inn
• 3 појадока ( buffe – шведска маса)
• 1 вечера ( buffe – шведска маса)
• 1 вечера континентал
• Свечена Новогодишна вечера ( 6 порции, пијалок)
• Српска (во живо) музика ( староградска, народна, забавна, интернационална)
• Почеток на Свечената Новогодишна Вечера во 21.00ч. во ресторан Хотел Ерато и Хотел Паралиа Ин!

Цената на аранжманот НЕ вклучува:
– Превоз на релација Скопје-Паралиа-Скопје 30еур /1854 мкд
– Деца до 02 год. бесплатно, од 02-12 год 20еур/1.240 мкд
– Патничко осигурување.

НАПОМЕНА:
– Доплата за 1/1 (еднокреветна) соба ……………………..50%
– Деца од 6 до 12 години (со двајца возрасни) ……..попуст 50%
– Деца до 6 години (со двајца возрасни) ……………… бесплатно

За реализација на аранжманот потребно е минимум 20 патници.

МЕНИ ЗА СВЕЧЕНАТА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА
1.порција 2.порција
• Ордевер со предјадење (порција за 4 особи) * Ордевер со салата (порција за 4 особи)
• Tantziki, Melitzana (модар патлиџан) Руска салата, чајна,пршута * Зелена, патлиџан, пиперка, цвекло и туршија

3. порција 4. порција
• Сирење (порција за 4 особи) * Мисиркино
• Фета, Похован кашкавал, Крокети, Пита со сирење * (прилог од пекарски компир и зеленчук) со бел сос

5. порција 6. порција
• Свинско печење ( порција за 4 особи), зелка салата *Грчки новогодишен колач ( Васина пита) со сладолед
*Неограничен пијалок (Узо, вино (бело и црно),
Шампанско (чаша)
Новогодишната забава започнува на 31.12.2017. во 21.00ч. и 01.01.2018. во 20:00ч.

Важат Општите услови на патување на СКТМ