Kalamitsi - Vila Vrahos
Vila Vrahos

 Вилата „Vrahos“ се наоѓа на 20 метри од една од најубавите плажи на Ситонија-Каламитси. Лоцирана е на прва линија до морето и од терасите на апартманите се простира неверојатно убав поглед кон целиот залив.  Во оваа вила располагаме со четирикреветни апартмани на прв и втор спрат со тераси  кои  имаат директен поглед на море. Сите сместувачки капацитети  имаат нов  квалитетен мебел и солидно опремени кујни (електричен шпорет со рерна и фрижидер со одделна комора за замрзнување), телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Гостите во вилата имаат на располагање и простран двор на платформа опремен со маси и столчиња и простор за скара. Сите сместувачки капацитети имаат  постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. До вилата има простор за паркинг.

 

- 5% попуст за резервации и целосни уплати до 31.03.2018

Вила„Vrahos” -Каламитси

Термин:

Ноќевања:

1/4 апартман
I спрат

1/4 апартман IIспрат

20.05-30.05.2018

10

180€

190€

30.05-09.06.2018

10

280€

290€

09.06-19.06.2018

10

380€

390€

19.06-29.06.2018

10

480€

490€

29.06-09.07.2018

10

600€

610€

09.07-19.07.2018

10

750€

760€

19.07-29.07.2018

10

750€

760€

29.07-08.08.2018

10

750€

760€

08.08-18.08.2018

10

750€

760€

18.08-28.08.2018

10

680€

690€

28.08-07.09.2018

10

500€

510€

07.09-14.09.2018

7

280€

290€

14.09-21.09.2018

7

240€

250€

21.09-28.09.2018

7

200€

210€

 

- Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 7 или 10 ноќевања (без превоз)
- Во студијата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
- Сместување е првиот ден после 14.00 часот локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време
- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по пресметковен курс 1€ = 62 мкд

Организиран превоз од Скопје и Велес
- Доплата за превоз: возрасни 35 € , деца од 2-12 год.-25 €

Поаѓање од Скопје 04.00 железничка станица паркинг спроти БП Макпетрол, Велес 04.45 БП Макоил мотел Македонија

Напомена: Во апартманите дозволено е сместување на  лица колку што има  кревети. Во заеднички кревет  може да се смести дополнително едно дете до 6 години.