ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
WELLNESS & SPA - Aquilon 3* - с. Бања
Aquilon 3* - с. Бања

Апарт-хотел во срцето на прекрасната планинска долина нуди најдобра комбинација на СПА процедури и третман со топла минерална вода.

Удобните соби, студија и апартмани со една и две спални се дизајнирани и опремени со сè што е потребно за да го споделите вашиот одмор со пријателите или едноставно да уживате со вашето семејство.

22.12.2017 - 05.04.2018
Цени за СОБА на ДЕН 


сместување

капацитет

22.12 - 27.12

03.01 - 06.01

02.02 - 07.02

28.12 - 02.01

07.01 - 01.02

05.03 - 05.04

08.02 -04.03

DBL стандард

2 pax

68

113

48

54

Studio

2 pax

73

119

54

59

APP со 1 спална

3 pax

79

132

59

67

APP со 1 спални

4 pax

95

153

67

79

Доп. легло дете 6 – 12 г

10

10

10

10

Доп. легло возрасен

15

15

15

15


Цените се во  , се плаќа во денари 1  = 62 мкд
Овие цени не важат за празници

Цените се за СОБА на ДЕН и вклучуваат:

 • Сместување;
 • Појадок
 • Затворен базен со термалнаминерална вода / 34 ° - 36 ° С /,
 • Отворен базен со термалнаминерална вода / 30 ° - 32 ° С /
 • Парна бања, сауна,
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркирање
 • Шатл-автобус до Гондолатаво градот Банско (по распоред)
 • ДДВ, туристичка такса,

DBL – двокреветна соба; Studio – студио; APP - апартман

 • Цената на двокреветна соба и студио е за 2 лица
 • Во двокреветна соба нема можност за доп.легло
 • Во студио има можност за доп.легло – со доплата
 • Цената на апартман со 1 спална е за 3 лица
 • Цената на апартман со 2 спални е за 4 лица

НАПОМЕНИ

Промени и откази без пенали се прават до 14 дена пред датата на сместување на туристите.

При отказ до 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од првото ноќевање од резервираните соби.

При откази помалку од 7 дена пред датумот на пристигнување се плаќаат пенали во износ од 100% од уплатениот износ за резервираните соби.

Во случај на непристигнување на туристите на денот во хотелот и без да е известена туристичката агенција и хотелот се плаќаат пенали во износ од 100% од вкупната сума за сместување за целиот планиран период на престој за резервација.