ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Mendi 4* - Kalandra - Редовен ценовник

MENDI**** KALANDRA                          172 SOBI        www.mendi-hotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

5

 

01.05-31.05

01.10-15.10

01.06-20.06

16.09-30.09

21.06-14.07

26.08-15.09

15.07-25.08

FAMILY ROOM GROUND FLOOR

2Ad

105

119

144

169

3Ad

141

160

194

228

2Ad+1ch(0-6.99)

105

119

144

169

2Ad+1ch(7-12.99)

131

147

179

211

FAMILY ROOM MIN. 4 PAX GROUND FLOOR

3Ad+1ch(0-6.99)

172

190

226

260

3Ad+1ch(7-12.99)

204

226

266

307

4Ad

217

240

284

327

2Ad+2ch(0-6.99)

160

177

208

240

2Ad+2ch(0-6.99)

(7-12.99)

160

177

208

240

2Ad+2ch(7-12.99)

191

212

250

288

SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW

1Ad

58

64

76

90

DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW

2Ad

77

90

109

139

2Ad+1ch(0-1)

77

90

109

139

JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW

2Ad

160

185

190

216

3Ad

216

250

256

290

2Ad+1ch(0-6.99)

160

185

190

216

2Ad+1ch(7-12.99)

200

231

238

270

DOUBLE ROOM SEA VIEW

2Ad

84

98

116

146

3Ad

113

132

156

197

2Ad+1ch(0-6.99)

84

98

116

146

2Ad+1ch(7-12.99)

105

122

145

183

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО

FAMILY ROOM GROUND FLOOR

2Ad

151

165

190

216

3Ad

204

222

256

290

2Ad+1ch(0-6.99)

151

165

190

216

2Ad+1ch(7-12.99)

188

206

238

270

FAMILY ROOM MIN. 4 PAX GROUND FLOOR

3Ad+1ch(0-6.99)

234

253

287

322

3Ad+1ch(7-12.99)

277

300

341

382

4Ad

295

319

362

405

2Ad+2ch(0-6.99)

217

234

266

298

2Ad+2ch(0-6.99)

(7-12.99)

217

234

266

298

2Ad+2ch(7-12.99)

261

282

319

358

SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW

1Ad

81

87

99

113

DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW

2Ad

123

136

155

185

2Ad+1ch(0-1)

123

136

155

185

JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW

2Ad

206

231

237

262

3Ad

278

312

319

353

2Ad+1ch(0-6.99)

206

231

237

262

2Ad+1ch(7-12.99)

257

289

295

327

DOUBLE ROOM SEA VIEW

2Ad

130

144

162

193

3Ad

175

194

219

260

2Ad+1ch(0-6.99)

130

144

162

193

2Ad+1ch(7-12.99)

162

179

202

240

Климата е вклучена во цена од 21.06 до 15.09.2017 во останатите периоди се наплаќа по 5 Еур на ден ( на лице место )

Минимум престој

5

5

5

7

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис: ресторан ,таверна ,бар ,пул бар ,бар на плажа ,мини маркет, гифт шоп,ТВ салон,базен, детски базен,детскоигралиште,амам,џакузи,анимациска програма, спортови на вода,конгресен центар. Чадори и лежалки на плажа 3 Еур за лице на ден

Соби: клима, телефон,радио,САТ ТВ,фрижидер, фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД