ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Mendi 4* - Kalandra - Промо Ценовник до 30.04

MENDI**** KALANDRA                          172 SOBI        www.mendi-hotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

1

 

01.05-31.05

01.10-15.10

01.06-20.06

16.09-30.09

21.06-14.07

26.08-15.09

15.07-25.08

SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW

1 Adult

57

63

74

89

DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW

2 Adults

75

89

107

137

3 Adults

102

120

144

184

2Ad+1Ch (0-6.99)

75

89

107

137

2Ad+1Ch (7-12.99)

94

111

133

171

DOUBLE ROOM SEA VIEW

2 Adults

82

95

113

143

3 Adults

111

129

153

193

2Ad+1Ch (0-6.99)

82

95

113

143

2Ad+1Ch (7-12.99)

103

119

142

179

JUNIOR SUITE

2 Adults

157

182

186

211

2Ad+1Ch (0-6.99)

157

182

186

211

2Ad+1Ch (7-12.99)

196

228

233

264

FAMILY ROOM SIDE SEA VIEW

4 Adults

213

236

277

321

2Ad+2Ch (7-12.99) (0-6.99)

188

208

245

283

2Ad+2Ch (7-12.99)

188

208

245

283

2Ad+2Ch (0-6.99)

157

173

204

236

3Ad+1Ch (0-6.99)

169

187

220

255

3Ad+1Ch (7-12.99)

201

222

261

302

FAMILY ROOM

2 Adults

102

117

141

165

 

3 Adults

138

157

190

223

 

2Ad+1Ch (0-6.99)

102

117

141

165

 

2Ad+1Ch (7-12.99)

128

146

176

207

 

Се вклучено

22

22

22

22

1 дете од 0-6.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 7-12.99 г.

11

11

11

11

2 дете од 0-12.99 г.

11

11

11

11

Климата е вклучена во цена од 21.06 до 15.09.2017 во останатите периоди се наплаќа по 5 Еур на ден ( на лице место )

Минимум престој

5

5

5

7

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис: ресторан ,таверна ,бар ,пул бар ,бар на плажа ,мини маркет, гифт шоп,ТВ салон,базен, детски базен,детскоигралиште,амам,џакузи,анимациска програма, спортови на вода,конгресен центар. Чадори и лежалки на плажа 3 Еур за лице на ден

Соби: клима, телефон,радио,САТ ТВ,фрижидер, фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2018 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 15.05.2018 )