ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
Автобуски програми - Врњачка Бања & Ниш
Врњачка Бања & Ниш

ВРЊАЧКА БАЊА  - НИШ

2 дена/ 1 ноќ / автобус

1 ден 03.03.2018 (сабота) Штип/Скопје – Врњачка Бања

Поаѓање за Врњачка Бања во 01.30 часот од Штип, паркингот пред Новата Пошта, во  03.00 часот  од Скопје, паркингот пред хотел Вип. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања, eдна од најубавите туристички дестинации во Србија која има најдолга традиција во туризмот-цели 150 години. Сместување во хотел/апартмани. Слободно време за одмор и прошетка низ Врњачка Бања – посета на Мостот на љубовта, каде до денес вљубените парови ја задржуваат традицијата да ја „врзуваат“ својата љубов со поставување катанец испишан со своите имиња, а клучевите симболично ги фрлаат во реката. Можност за факултативна  вечера со музика во ресторан.  Ноќевање.

2 ден 04.03.2018 (недела) Врњачка Бања-  Ниш – Скопје/Штип

Појадок. Слободно време за прошетка низ Врњачка бања. Заминување за Македонија во пладневните часови со попатна посета на Ниш. Посета на Нишката тврдина , слободно време за индивидуален разглед и шопинг. Поаѓање за Македонија. Пристигнување во Скопје/ Штип  во  доцните вечерни часови.

 

Цена:3.390,00 денари за сместување во хотел 3*

Цена:2.990,00 денари за сместување во апартмани

Во цената на аранжманот  е вклучено:

  • превоз со  туристички автобус
  • појадок во режија на агенцијата првиот ден
  • 1 ноќевање со појадок во хотел 3*  во Врњачка бања ( бесплатно користење на базен, wi-fi ) или

1 ноќевање со појадок во апартмани

  • посета на Ниш
  • организација  и водство на програмата со лиценциран придружник

Во цената  не е вклучено:

  • вечера без вклучени пијалоци со музика во ресторан – 15 евра (минимум 35 лица за реализација. Пријавување и уплата при резервација на аранжманот)
  • патничко осигурување -100  денари (задолжително)
  • влезници за културно-историските споменици

 

Општи напомени :

Организаторот  го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.

Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.

Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.

Може да се патува со биометриска лична карта или пасош. Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.

 

Пријавување до 15.02.2018

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници!

Важат општите услови за патување на СКТМ