LAST MINUTE
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2018 - ШПАНИЈА - Коста Брава - Чартер програма
Коста Брава - Чартер програма

Поминете осум дена на брегот на Коста Брава Маресме по екстремно ниска цена и уживајте во пријатната клима, вкусната храна залиена со светски познатата Сангрија и прошетките во еден од најубавите градови на светот - БАРСЕЛОНА.
Коста Брава - крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок.
Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија.

КОСТА БРАВА – ЛЕТО 2017 ЦЕНОВНИК БР.1 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2018

ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ

15.ЈУН

22.ЈУН

02.ЈУЛ

09.ЈУЛ

20.ЈУЛ

30.ЈУЛ

06.АВГ

10.АВГ

17.АВГ

24.АВГ

31.АВГ

БРОЈ НА НОЌЕВАЊА

7

10

7

7

10

7

7

7

10

7

7

ХОТЕЛ

КАТЕГ.

УСЛУГА

ЛОКАЦИЈА

Цена по лице во 1/2 соба (за резервации до 28.02)

SANTA ANA HOSTAL 1*

1 *

BB

Lloret De Mar

/

519€

449€

479€

579€

479€

479€

479€

579€

439€

429€

QUINTASOL APARTHOTEL 2*

2 **

RO

Malgrat De Mar

399€

599€

509€

519€

829€

669€

669€

669€

709€

499€

469€

MONT ROSA 3*

3 ***

HB

Calella

449€

549€

499€

549€

679€

569€

569€

569€

689€

499€

429€

H TOP SUMMER SUN 3* *** НАША ПРЕПОРАКА ***

3 ***

FBww

Santa Susanna

399€

559€

479€

499€

689€

599€

599€

599€

679€

499€

479€

H TOP OLYMPIC 3*

3 ***

FBww

Calella

399€

559€

479€

499€

689€

599€

599€

599€

679€

499€

479€

H TOP PLANAMAR 3*

3 ***

FBww

Malgrat De Mar

399€

559€

479€

499€

689€

599€

599€

599€

679€

499€

479€

H TOP GRAND CASINO ROYAL 3*

3 ***

FBww

Lloret De Mar

399€

559€

479€

499€

689€

599€

599€

599€

679€

499€

479€

H TOP ALEXIS 3*

3 ***

FBww

Lloret De Mar

399€

559€

479€

499€

689€

599€

599€

599€

679€

499€

479€

H TOP CARTAGO NOVA 3*Sup

3 *** +

FBww

Malgrat De Mar

409€

599€

509€

529€

729€

629€

629€

629€

719€

529€

509€

MARIA DEL MAR 4* *** НАША ПРЕПОРАКА ***

4 ****

HB

Lloret De Mar

489€

599€

499€

519€

639€

539€

539€

539€

629€

519€

499€

H TOP ROYAL BEACH 4* *** НАША ПРЕПОРАКА ***

4 ****

FBww

Lloret De Mar

449€

659€

549€

569€

799€

679€

679€

679€

789€

569€

549€

H TOP CALELLA PALACE 4*

4 ****

FBww

Calella

449€

659€

549€

569€

799€

679€

679€

679€

789€

569€

549€

H TOP ROYAL SUN SUITE 4*

4 ****

FBww

Santa Susanna

449€

659€

549€

569€

799€

679€

679€

679€

789€

569€

549€

H TOP ROYAL STAR 4*

4 ****

FBww

Lloret De Mar

449€

659€

549€

569€

799€

679€

679€

679€

789€

569€

549€

PINEDA PALACE 4*Sup

4 **** +

FBww

Pineda de Mar

499€

739€

629€

659€

899€

759€

759€

759€

889€

659€

629€

H TOP ROYAL SUN 4*

4 ****

FBww

Santa Susanna

499€

739€

629€

659€

899€

759€

759€

759€

889€

659€

629€

H TOP AMAIKA 4* Sup

4 **** +

FBww

Calella

499€

739€

629€

659€

899€

759€

759€

759€

889€

659€

629€

TROPIC PARK 4*

4 ****

HB

Malgrat De Mar

539€

699€

579€

599€

809€

659€

659€

659€

759€

559€

539€

GRAN HOTEL FLAMINGO 4*

4 ****

BB

Lloret De Mar

469€

659€

569€

579€

799€

669€

689€

689€

729€

559€

539€

DELAMAR 4*

4 ****

BB

Lloret De Mar

499€

699€

599€

599€

879€

749€

769€

769€

839€

629€

599€

AQUA HOTEL AQUAMARINA &SPA 4*

4 ****

BB

Santa Susanna

479€

679€

569€

609€

849€

699€

719€

719€

849€

609€

469€

AQUA HOTEL ONABRAVA 4*Sup

4 ****+

BB

Santa Susanna

529€

699€

589€

629€

879€

719€

739€

739€

879€

629€

589€

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 7/10 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 23кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
* Патничко здравствено осигурување
* Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел

За резервација потребна е нерефундабилна уплата од 30% од вкупната цена, а до завршување на валидноста на актуелните ценовници треба да се затвори мин 50% од износот. Целосна доплата на аранжманот најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги.

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот.